|
GALERIE FOTO /VIDEO Actori, Solisti vocali, Invitati, Balet, Evenimente, Istoric «-» EVENIMENTE_2012 -2010 la Teatrul de Revista `C-tin Tanase` «-» EVENIMENTE_2011 si ARHIVA 2008 - 2010 la Teatrul Revista `C-tin Tanase` «-» Evenimente_2009 /02/ 27 FEB. toti spectatorii Teatrului de Revista `C-tin Tanase` vor primi in dar O CARTE de la Editura NEMIRA din partea Radio SMART FM
UN BILET pentru O CARTE! Campania “Smart FM, un radio cu carte si cu pofta de teatru”. Mai precis cu poftă de… Teatrul de Revistă “Constantin Tănase”! Toti cei care au ales să vizioneze la Sala RAPSODIA a Teatrului de Revistă “Constantin Tănase” spectacolul “OMUL CARE A VĂZUT MOARTEA” de Victor Eftimiu, au primit în dar cate O CARTE (Editura NEMIRA) din partea Radio SMART FM! In calitate de radio premium, Smart FM s-a gândit sa adauge plăcerii bucuresteanului de a vedea un spectacol bun, si pe aceea de a citi o carte buna. Echipa Smart FM a fost prezenta la Sala RAPSODIA (Str. Lipscani nr.53) special pentru a face cadouri spectatorilor carti de la Editura Nemira. Titlurile oferite au fost atent selectionate, astfel incat sa satisfaca exigentele unui public cultivat: CORSARUL de Joseph Conrad, VARIETEU PE APA de John Barth, TEORIA NORILOR de Stephane Audeguy, PORCUL SPINOS si ANGLIA, ANGLIA de Julian Barnes. Campania Smart FM, un radio cu carte, va continua si in saptamanile urmatoare, asa incat ascultati radio-ul (107,3 FM) si vizitati site-ul www.teatrultanase.ro pentru a afla din timp. Trebuie semnalat si faptul că tosi artistii, balerinii si personalul tehnic au primit în aceeasi seară câte o carte din partea echipei SMART FM. Campania a debutat in iulie 2008, iar reactia a fost una pozitiva: plăcut surprinsi si entuziasmati, spectatorii au fost uimiţi de acest gest de…necrezut si chiar au facut schimb de cărti. Un simpatic boem iubitor de teatru, a intrebat: “Si cum ? Dacă mă asez pe scaun inseamna ca primesc o carte?” Primind raspunsul afirmativ, a replicat: “Bine, atunci am sa cumpar un rand de scaune, ca să încep sa-mi fac si eu o biblioteca”. Ascultati si urmati si de-acum incolo sloganul campaniei Smart FM un radio cu carte care va continua: “Până una alta, fii alert! Merită sa iti cumperi un bilet!”. Smart FM 107.3 Calea Victoriei nr.224, Bloc D5, Sc. 1, Etaj 9, Apart. 33, 35, 36, Sector 1 Bucuresti Email: office@smartfm.ro www.smartfm.ro Text si foto: Oana Georgescu, PR Teatrul de Revista “Constantin Tanase”
Acorda pentru Evenimente_2009 /02/ 27 FEB. Toti Spectatorii Teatrului De Revista `C-Tin Tanase` Vor Primi In Dar O CARTE De La Editura NEMIRA Din Partea Radio SMART FM cate puncte crezi ca merita in opinia ta!
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
| © TeatrulTanase.ro 2008 - 2012
|